Czym jest dla mnie psychoterapia?
Psychoterapia jest dla mnie drogą wiodącą ku pełniejszemu doświadczaniu siebie i świata. Towarzyszenie w tej niełatwej wędrówce to wyjątkowe przeżycie, możliwe dzięki dobrej i bezpiecznej relacji.
Pracuję w podejściu integratywnym, którego osią jest psychoterapia humanistyczno-doświadczeniowa.
Pracuję z pacjentami:
Pracę w obszarze pomocy psychologicznej rozpoczęłam około 10 lat temu. Od ponad 5 lat zajmuję się prowadzeniem konsultacji oraz psychoterapii indywidualnej osób dorosłych. Moją pracę poddaję regularnej superwizji indywidualnej i grupowej.
Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Polskiego Towarzystwa Integracyjnej Psychoterapii Doświadczeniowej i Edukacji Społecznej Stowarzyszenie INTRA oraz Polskiego Towarzystwa Terapii EMDR.
Metody pracy:
- Pracując w duchu humanistyczno-doświadczeniowym, w codziennej pracy odwołuję się m.in. do psychoterapii skoncentrowanej na emocjach (EFT) oraz focusingu.
- W ramach integrowania podejść korzystam m.in. z narzędzi i metod psychoterapii poznawczo-behawioralnej oraz terapii EMDR.
Obszary, w których pomagam:
Pracuję z osobami, które zmagają się z zaburzeniami nastroju, w tym depresją, z zaburzeniami lękowymi, obsesyjno-kompulsyjnymi, zaburzeniami osobowości. Wspieram osoby, które mierzą się ze skutkami przeżytych traum. Ważną częścią mojej praktyki terapeutycznej jest towarzyszenie w przechodzeniu przez życiowe kryzysy, doświadczenie straty i żałoby.
Pomagam osobom, które doświadczają:
- podwyższonego poziomu lęku, niepokoju, napięcia,
- utrzymującego się obniżonego nastroju, anhedonii,
- poczucia pustki i braku sensu życia,
- niskiego poczucia własnej wartości,
- trudności w nawiązywaniu i utrzymywaniu satysfakcjonujących relacji,
- trudności w rozpoznawaniu i wyrażaniu emocji,
- trudności adaptacyjnych.
Moje doświadczenie:
- Doświadczenie kliniczne zdobywałam m.in. w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie oraz w Fundacji Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa.
- Szczególną część mojej zawodowej drogi stanowią lata pracy w Fundacji NAGLE SAMI, która wspiera osoby przechodzące przez żałobę.
- Posiadam także doświadczenie pracy w firmie consultingowej, w realizacji projektów szkoleniowych i doradztwie z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu oraz „miękkiego” HR.
Moje wykształcenie:
- Ukończyłam Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, otrzymując dyplom z wyróżnieniem oraz Szkołę Główną Handlową w Warszawie.
- Ukończyłam czteroletnią Szkołę Psychoterapii w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA rekomendowaną przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne.
- Certyfikat Psychoterapeuty nadany przez Polskie Towarzystwo Integracyjnej Psychoterapii Doświadczeniowej i Edukacji Społecznej
- European Certificate as Psychotherapist for Person Centered and Experiential Psychotherapy (PCE-Europe)
- Certified Emotion – Focused Therapist (ISEFT)
Dodatkowe szkolenia:
-
Warsztat „Focusing – tworzenie znaczeń i wzrost posttraumatyczny”, Claude Missiaen, 2023
-
„Warsztat Focusingowy. Praca z ciałem w psychoterapii”, Anna Raczkiewicz, 2023
- Warsztat „Dorosły pacjent z ASD i ADHD. Perspektywa psychologiczna i medyczna”, Pracownia Psychoterapii i Rozwoju oraz Ośrodek In-Med, 2023
- Szkolenie w metodzie EMDR pod patronatem PTT EMDR i EMDR Europe, poziom I i II, dr Anabel Gonzalez Vazquez, 2022
- Kurs terapii skoncentrowanej na emocjach (EFT), poziom I i II, Kurt Renders, 2019
- Konferencja dotycząca podejścia skoncentrowanego na osobie i doświadczeniowego Moments Of Movement – PCE Symposium Warsaw 2019
- Szkolenie z zakresu diagnozy i terapii zespołu Aspergera, Niepubliczna Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna SYNAPSIS, 2016
- Konferencja „Strata i żałoba – podejście interdyscyplinarne”, Fundacja NAGLE SAMI, 2016
Konsultacje w językach:
- polski